Реєстрація
знаменник
Карта сайту

Академія гардемаринів НУК

Академія гардемаринів НУК є новим структурним підрозділом Національного університету кораблебудування, заснованим у 2015 р. Президентом Академії є ректор університету доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної Премії України Рижков Сергій Сергійович. Академія створена для розширення наукового світогляду учнівської молоді, розвитку інтелекту школярів, залучення їх до науково-дослідницької діяльності під керівництвом вчених, педагогів, інженерно-технічних працівників університету. Метою роботи Академії в тому числі є підготовка учнів старших класів до вступу у найсучасніші вищі навчальні заклади Європейського типу, яким являється також і Національний університет кораблебудування.

До лав Академії запрошуються усі учні 8-11 класів шкіл, що бажають отримувати якісну позашкільну освіту. Академія гардемаринів організовує свою діяльність у формі:

- регулярної роботи наукових гуртків, секцій, клубів юних дослідників, які працюють протягом усього календарного року;

- індивідуальної роботи учнів під керівництвом спеціалістів на базі Національного університету кораблебудування, науково-дослідних установ, навчальних закладів;

- заочних та очних шкіл з організацією сесійних зборів та консультацій для учнів з віддалених районів;

- конференцій, зльотів і конкурсів-виставок творчих робіт учнів;

- олімпіад і турнірів з різних областей знань;

- сезонних наукових шкіл і оздоровчих одно- і багатопрофільних таборів у канікулярний час.

Існує трирівнева система участі учнів у Академії гардемаринів НУК:

- учні, що вперше вступають до Академії, зараховуються як слухачі. Слухачами можуть бути учні загальноосвітніх навчальних закладів, що виявили інтерес до науки і техніки, мають бажання отримати додаткові знання з окремих галузей науки і техніки та беруть участь у роботі гуртків, секцій, тощо;

- кандидатами в дійсні члени Академії можуть стати ті слухачі, які проявили схильність до наукових досліджень, беруть активну участь у роботі гуртків та відділень, стали призерами на конференціях, виставках, конкурсах;

- дійсними членами можуть стати ті кандидати, які мають виконані науково-технічні роботи на рівні раціоналізаторських пропозицій, навчаються в гуртках та відділеннях Академії не менше 2-3 років, є призерами обласних, Всеукраїнських конкурсів, олімпіад, турнірів.

Дійсні члени Академії, що є призерами обласних, Всеукраїнських, міжнародних учнівських конкypсів-захистів наукових робіт, користуються пільгами при вступі до Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова відповідно до нормативних актів Міністерства освіти і науки України.

В рамках Академії активну роботу веде значна кількість її відділень, серед яких усі учні можуть знайти цікавий для себе напрямок (або декілька з них): інформатики, математики, екології, фізики, енергомашинобудування, кораблебудівних наук та ін.

У якості прикладу серед найцікавіших заходів Академії у 2015 році можна назвати Обласну загально-технічну олімпіаду «Кубок Академії гардемаринів НУК», що є змаганням одразу за трьома дисциплінами (математика, фізика, інформатика). У її заочному етапі взяли участь біля двох сотень учасників, а призами для переможців загального заліку є портативна цифрова техніка (смартфон, планшет). Заплановано проведення цього заходу щороку на постійній основі.

У 2016 р. Академією заплановано проведення курсів з основ програмування (в тому числі з використанням популярної мови програмування PHP), підготовка учнів старших класів до проведення ЗНО, творчі та науково-технічні конкурси із різних дисциплін, тощо.

Учні-члени Академії гардемаринів за бажанням можуть вступити на навчання в Центр довузівської підготовки НУК за пільговою ціною (станом на 01.01.2016 складає 315 грн), що при успішному навчанні додає до 10 балів при вступі до Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова.

Щоб залишатися у курсі усіх заходів Академії, необхідно вступити до її рядів. Для цього слід звернутися за електронною адресою вченого секретаря Академії (oleksandr.gaysha@nuos.edu.ua) або вступити у групу Академії у соціальній мережі ВКонтакте (vk.com/academygard, «Академія гардемаринів НУК»).

Після заповнення відповідної анкети усі бажаючі учні шкіл будуть зараховані до неї у якості слухачів та включені до переліку розсилки (стануть отримувати усю корисну інформацію про роботу Академії).

Окрім цікавих групових заходів, Академія гардемаринів також пропонує своїм членам унікальну можливість індивідуально попрацювати з досвідченими викладачами НУК, але, зважаючи на велику кількість учасників Академії (лише учнів шкіл майже 2 тисячі осіб), ця послуга може бути тільки платною. Однак, ціна на такі заняття є пільговою і складає ЗНАЧНО меншу суму, ніж вартість схожих курсів в інших організаціях. Більш докладно почитати про платні індивідуальні заняття Академії гардемаринів можна

на цій сторінці

Запрошуємо до наших рядів!

ПОЛОЖЕННЯ АКАДЕМІЇ ГАРДЕМАРИНІВ НУК